otrdiena, 2011. gada 5. jūlijs

Prasīgā āda un Earth Friendly Baby

Pirmā reize, kad es patiesi apjuku un šķita, ka vairs nemāku izvēlēties ķermeņa kosmētiku, bija tad, kad paliku stāvoklī. Nudien, mana āda vairs nebija mana āda, gandrīz vai no jauna jāmācās ar to sadzīvot. Un tik izvēlīga kļuvusi, ak vai.. Ne tikai āda, bet galvenais jau deguns! Mans vecais ķermeņa sviests nelikās vairs pieņemams, lai arī, kad to pirku, par aromātu biju sajūsmā. Protams, manā ķermenī notiek lielas pārmaiņas, notiek BRĪNUMS, bet vai tad tam bija jāskar mani visu? Arī manu roku un kāju ādu? 

Vēlāk, kad jau mazais bija man uz rokām, sapratu, ka VĒL izvēlīgāka esmu kļuvusi krēmu ziņā. Jo zīdainītim taču ir tik jūtīga ādiņa.. Kā lai izvēlas īsto krēmiņu, īsto pūderi, īsto eļļiņu? Sevišķi, ja vēl ieej kādā no mammu/vecāku mājaslapām, kur salasies baisas atsauksmes par visos lielveikalos atrodamo Džonsonu... Kad biju stāvoklī, sanāca būt slimnīcā, un tur - pieaugusi sieviete, bet visa āda sarkana un niez, un kāpēc? Jo izdomājusi, ka nevar grūtniecības laikā smērēt savu smaržīgo krēmu, bet gan smērēs Džonsona bērnu eļļiņu. Taisnības labad gan jāsaka, es netaisu antireklāmu, jo mana āda pret šīm bērnu eļļiņām neprotestēja, bet kura mamma tad savu bērnu grib par izmēģinājuma trusīti padarīt - un pārbaudīt - strādā vai nē? Ja viss kārtībā, tad jau forši.. Bet..

Nē.. labāk jau uzreiz jāmeklē kāda eko kosmētika, par kuru zini, ražotājs liek roku uz sirds un saka, ka tā ir pēc iespējas dabīgāka, bez mākslīgām piedevām. Un ziniet, kāds man bija atklājums? Tā nemaz nav TIK dārga, kā pirms tam biju iedomājusies. Nu.. dārgāka jau gan ir, tas tiesa, bet vai tad mēs to krēmu zieķējam pilnām saujām un katru dienu? Taču nē. Un labāk es samaksāju tos pāris latus vairāk, lai mana sirds ir mierīgāka.  Turklāt.. ņemot vērā to, ka pati tērēju mazāk, jo ne velti taču šī kosmētika ir domāta gan bērniem, gan mammām :) beigu beigās tomēr sanāk, ka esmu vēl ietaupījusi. Vienvārdsakot - ir par ko padomāt. 

Eko kosmētika jau nu mūsdienās nav ar uguni jāmeklē, ne? Tagad tā ir kļuvusi populārāka, jo arvien vairāk un vairāk cilvēku piedomā pie tā, ko mēs ēdam un ko zieķējam uz ādas. Un tas ir labi. 

Mēs pastāstīsim par savu atklājumu (jāsaka, žēl, ka tas nenotika tad, kad biju stāvoklī). Un tas ir Earth Friendly Baby, kuru varat iegādāties June internetveikaliņā. Vispār - tur ir arī citas firmas, bet karstajā vasarā, kad to vien gribas kā dzīvoties ūdenī, mums topā ir ziepītes un vannas putas. 

Bērniem jau vispār patīk mazgāt rokas, bet viņi vienmēr to atcerēsies izdarīt, ja ziepes būs kā šķidrās ziepes, kur jāpaspiež, lai dabūtu ziepes ārā no pudelītes. 

Mana divgadniece jau ir varen viltīga. Vakarā mamma baseinā  nelaiž, tad viņa paņem mūsu mandarīnu šampūnu/dušasželeju iesēžas krēslā un saka, lai mamma atnes bļodu, jāmazgā kājas. Nu tā jau ir - ar netīrām kājām gulēt neiesi. Un bērns arī pie kārotā ūdens ticis. :) Ar šādu pudelīti tiešām pietiek ilgam laikam, ja vien protams, neatdod to bērna glabāšanā :D Viņš labprāt mazgātos vienā laidā. :)

Kā tie bērni aug, drīz vairs man vairs nebūs jāpiedalās mazgāšanās procesā. :) Bet, kamēr vēl to varu, to arī daru. Ziepītes smaržo tik patīkami maigi.. Ernests ar pasmaržo rociņas - Mammu, rokas kā puķes smaržo. 


Par vannas putām ir īpašs stāsts. Tagad, paldies dievam, odi ir pieklusuši, bet maija mēnesis un jūnija sākums.. ui, tur bija ko turēt. Ja mēs, pieaugušie, vēl kaut kā labāk tiekam galā, maziem bērniem ir grūtāk, un viņus odi sakož vairāk. Un odu kodumi niez, miegs līdz ar to ir sliktāks, bērns kašķīgāks, un ja vēl sakasās līdz asinīm.. :( Pavisam nejauši ievēroju (tas bija odu uzbrukuma laika vidū, kad sākām lietot šīs vannas putas, lai veldzētos karstajā dienā ūdens bļodā), ka lavandas vannas putas pievienojot vakara vai arī dienas vanniņām, bērns vairs tik traki nekasās. Un arī naktis bija mierīgākas.

Lavandai vispār piemīt nomierinošas īpašības, un mans pašas nesenais atklājums, ka lavandas ēteriskā eļļa palīdz pret apdegumiem. Jā, to var nedaudz, tīrā veidā uzklāt, un efekts būs. Bet vannas putas ir vannas putas, un es kaut kā nebiju iedomājusies, ka lavandas nomierinošais efekts varētu nostrādāt arī šādi. Bet strādā, un ko vēl vairāk var vēlēties?

Tā lūk, esam sajūsmā par šo sēriju, par tās maigo aromātu, par tās dabīgo sastāvu un iedarbību. ŠEIT varat apskatīt, kāda laba vēl kosmētika ir pieejama. :) Neesmu ražotājs, bet arī es, liekot roku uz sirds, iesaku.

2 komentāri:

  1. Jā, es arī pilnīgi nejauši (gan no ārzemēm) nopirku savai 3gadniecei šampūnu, man vismaz ļoti patīkās kā viņš smaržo.

    AtbildētDzēst
  2. tieši tādā pašā veidā ar grūtniecību arī es nonācu tādā kā atklāsmē. sāku meklēt, lasīt etiķetes un beigās sāku pati gatavot kosmētiku. pa retam kad slinkums nopērku ko eko :)))

    AtbildētDzēst